Historia szkoły

Pierwsze karty z kalendarza

1958 rok
ówczesny I sekretarz KC PZPR Wł. Gomułka rzuca hasło:"Tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego ." Apel, jako jedni z pierwszych podjęli funkcjonariusze ówczesnej Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa.

 

1965 rok
przy Komendzie Wojewódzkiej MO w Koszalinie ukonstytuował się Społeczny Komitet Organizacyjny Budowy Szkoły 1000 - lecia, w skład Społecznego Komitetu Budowy Szkoły w Darłówku powołano m.in. następujące osoby:

KOS Tadeusz - Kierownik Komisariatu MO w Darłowie

WALENDOWSKI Ryszard - Kierownik Szkoły w Darłówku

TERCZYŃSKI Alfred - Sekretarz POP w Darłówku

BENKOWSKI Teofil - Przewodniczący MRN w Darłowie

PIEKARA Stanisław - Dowódca JW w Darłówku

SZYMOŃSKI Wiktor - Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego Szkoły w Darłówku.

 

1966.XI.06
Szkoła Pomnik Tysiąclecia została oddana do użytku - otrzymała imię Feliksa Dzierżyńskiego

 

1975.XI.06
minęło prawie 10 lat, mury szkoły opuściło 272 uczniów.Z okazji Jubileuszu, Komitet Rodzicielski podjął uchwałę o ufundowaniu szkole sztandaru ze składek Społeczeństwa Darłówka.

 

1983.XI.08
Szef Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Koszalinie, płk mgr Stefan Sokołowski odsłania wizerunek Patrona Szkoły, który miał być "inspiracją na dalszą drogę życiową uczniów tej szkoły"..., ale nieubłagany wiatr historii już niedługo zrobi swoje!

 

1984.VI
Po blisko 20-tu latach kierowania szkołą odchodzi na emeryturę mgr Ryszard Walendowski człowiek - legenda, dusza i serce naszej szkoły.

 

1984/1985
Szkołą kieruje Pani mgr Dorota JAżWIŃSKA, zaczyna się "epoka kobiet".

 

1985.V.09
W 40-tą rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem na terenie przyszkolnym wkopano DĄB-symbol zwycięstwa, siły dumy.
Nadano mu imię "WIKTOR", aby uczcić pamięć o Wiktorze Szymońskim - Przyjacielu naszej szkoły.

 

1985.IX.01
Dyrektorem szkoły zostaje Pani mgr Henryka LISOWSKA.

 

1990.IX.01

Dyrektorem zostaje pani Ewa KOŁTUNIAK. Pełni tę funkcję do roku 1996.

W tym okresie, we współudziale  Klubu Garnizonowego Jednostki Wojskowej, powstał Dziecięcy Zespół Estradowy “ DIOMEDEO “, który odnosił wiele sukcesów i koncertował w kraju i poza granicami. Tańczyło w nim i śpiewało około 100 dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

 

1994.V.27
Młodzież, Rada Rodziców, przy współudziale Komendy Hufca ZHP i Klubu Garnizonowego w Darłowie przygotowali uroczystość "SERCE ZA SERCE", która wejdzie na stałe do tradycji szkoły. Jest to przemiła forma podziękowania wszystkim PRZYJACIOŁOM SZKOŁY za.... serce jej okazywane.

 

1996.IX.01
Funkcję dyrektora szkoły obejmuje Pani mgr Dorota RABY - absolwentka tej szkoły i wychowanka, odchodzącej na emeryturę, Pani Ewy KOŁTUNIAK.

 

1997.IX- XII

Funkcję dyrektora szkoły obejmuje Pani mgr Elżbieta Tylenda.

 

1998.I

Funkcję dyrektora szkoły obejmuje Pan mgr Leszek KUCA.

 

1999.IX.01
Po półtorarocznej przerwie, w fotelu dyrektora szkoły zasiada ponownie kobieta, Pani mgr Urszula SYGULSKA.

 

 

2003.VI
Na wniosek dyrektora, rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z dniem 01.09.2003r. zostanie utworzona nowa placówka: Miejskie Gimnazjum nr 2.

 

 

2003.IX.01
Utworzono Zespół Szkół (Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejskie Gimnazjum nr 2).Funkcję dyrektora Zespołu Szkół obejmuje Pan mgr Bogdan HERBEĆ.

 

 

2003.XI

Otrzymaliśmy tytuł "SZKOŁA Z KLASĄ". Szczegółowe informacje o realizacji i opisie poszczególnych zadań znajdują się pod adresem: www.gazeta.pl/klasa/

 

 

2010.IX.01
Dyrektorem została pani mgr Bożena Tatuśko.

 

2011.IV.11

Radni Królewskiego Miasta Darłowo, decydują o likwidacji Zespołu Szkół w W Darłówku.

Uchwałą Nr VIII/56/2011 w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół w Darłowie, postanowiono o rowiązaniu Zespoł Szkół w Darłowie z dniem 31 sierpnia 2011r.

Uchwałą Nr VIII/57/2011  postanowiono o likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Lotników Morskich w Darłowie z dniem 31 sierpnia 2011r.

Uchwałą Nr VIII/58/2011  postanowiono o likwidacji Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Morskich w Darłowie z dniem  31 sierpnia 2011r.

 

2011.IV.11

Rady Miasta Darłowo w uchwale VIII/61/2011 wyraziła zgodę na wydzierżawienie Kołu Terenowemu NR 238 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, budynku i terenu szkoły w Darłówku na okres 15 lat na prowadzenie niepublicznej placówki oświatowej.

 

2011.IV.27

 Zarząd Koła Terenowego Nr 238 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, wybrał Pania mgr  Bożenę TATUŚKO na dyrektora nowej niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Lotników Morskich.

 

2011.IX.01

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie. Dyrektorem szkoły została Pani mgr Joanna Tarkowska.

Dzisiejsza uroczystość to nie tylko inauguracja roku szkolnego, ale także oficjalne otwarcie Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie...
Warunki jakie staramy się stworzyć uczniom- Państwa dzieciom- w naszej szkole podstawowej i gimnazjum pozwolą im kształcić nabyte już umiejętności, rozwijać zainteresowania, zdobywać nowe doświadczenia i z wiarą patrzeć w przyszłość. Tworzenie szkoły społecznej to zadanie trudne. Nasza szkoła powstała na podbudowie szkoły z wieloletnią tradycją, której dobrą opinię wypracowało już wcześniej wiele pokoleń młodych ludzi, którzy dziś doceniając doświadczenia tu zdobyte, ufają nam i powierzają nam edukację swoich pociech..." -powiedziała dyrektorka szkoły.

 

 2011.IX.22

     Rozpoczęcie nauki w szkole jest zawsze wielkim przeżyciem dla dziecka, a dzień 20 września 2011 roku  był dniem szczególnym dla uczniów klas pierwszych Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum. Tego dnia odbyła się jedna z najważniejszych  uroczystości szkolnych  - Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. W poczet pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie przyjęto trzynastu  pierwszoklasistów Społecznej Szkoły Podstawowej oraz dwudziestu dwóch uczniów  Społecznego Gimnazjum. Uczniowie odświętnie ubrani, trochę stremowani, po raz pierwszy wystąpili przed zaproszonymi gośćmi, całą społecznością szkolną,  oraz swoimi rodzicami przeżywającymi ze wzruszeniem moment swojego dziecka wchodzącego w nowy etap życia. Przygotowany na tę okazję program artystyczny pod kierunkiem pań wychowawczyń p. M. Ferki oraz p. E. Rąpalskiej nagrodzony został ogromnymi brawami. Uczniowie zdali go na szóstkę. 
   Najważniejszym punktem uroczystości była ceremonia ślubowania na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści przyrzekali na sztandar szkoły być dobrymi uczniami, godnie reprezentować szkołę, słuchać nauczycieli i rodziców. Pasowania dokonał pan Wiesław Suchowiejko - wiceprezes STO oraz pan Arkadiusz Klimowicz Burmistrz Miasta Darłowo. Po części oficjalnej uczniowie udali się na do klas na  niespodziankę.
  Brawa należą się rodzicom za przygotowany dla dzieci słodki poczęstunek. Upieczone ciasta cieszyły się wielkim powodzeniem.
  Wszystkim pierwszakom życzmy by ten dzień zachował się w ich wspomnieniach, a także sukcesów w nauce.

 

 2011.XI.28

 Pierwszy Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewajmy razem"

   Pod takim hasłem 25 listopada w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie odbył się Pierwszy Międzyszkolny Festiwal Piosenki. Wzięło w nim udział 21 solistów i jeden zespół wokalny ze szkół miasta i gminy Darłowo: Miejskie Gimnazjum w Darłowie, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy, Zespół Szkół nr 3 w Dąbkach, Zespół Szkół nr 1 w Dobiesławiu, Zespół Szkół Społecznych w Jeżyczkach, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie. Festiwal odbył się w formie konkursu, w którym każdy uczestnik prezentował wybrany przez siebie utwór. Profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Żłobecka, Jan Schwarzlose i Zenon Lesner oceniali wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Po długiej i trudnej naradzie wytypowali z każdej kategorii jednego laureata. Są nimi: Nikola Radomska, Dominika Grylewicz, Dominika Wysocka. Ponadto przyznano 6 wyróżnień: Liwia Lipińska, Jakub Surdel, Nikola Fornal, Inez Marciniak, Sandra Chojnacka, Zespół Kwartet: Amelia Czerniejewska, Malwina Sobieraj, Dominika Czaplińska, Katarzyna Śmiech. Laureatom i wyróżnionym wręczono pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy udziału i upominki. Organizator dziękuje również zespołom tanecznym ADHD i BAUNSIK i ich instruktorce Annie Dąbrowskiej ze Studia Tańca Steps za pokaz taneczny oraz uczniom naszej szkoły Aleksandrze Sip i Kacprowi Kołodziejczyk, którzy swoim śpiewem wypełnili czas oczekiwania na wyniki konkursu. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i aktywny udział przekazujemy nauczycielom: Krystynie Leśniewskiej, Wiesławie Grabińskiej, Lilli Goszczyńskiej, Halinie Robak, Alicji Antosik, Anidzie Rydlichowskiej, Justynie Tomczyk, Marzenie Starzyńskiej. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń na drodze do sławy! Do zobaczenia za rok!

 

2012.VI.05
Wychowawca roku
Szesnastu najlepszych polskich wychowawców odebrało nagrody z rąk prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego oraz organizatorów programu społecznego "Szkoła bez przemocy". Tegoroczna edycja odbywa się po hasłem "Kibicuję fair play".
W spotkaniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego wzięły też udział gwiazdy sportu, m.in.: Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Leszek Blanik, mistrz Europy i świata w gimnastyce oraz bramkarz reprezentacji, Wojciech Szczęsny.
 Wśród zwycięzców był również nasz nauczyciel pan Radosław Knuta.

 


2012.VI.28

Wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej

Średnia dla Polski: 22,75 pkt
średnia szkoły - 22,1 pkt; 
śr. m. Darłowo - 21,74 pkt; 
śr. powiatu - 20,44 pkt.;
śr. woj. zachodniopomorskiego - 21,92 pkt

Wyniki egzaminu gimnazjalnego:

Język polski-wynik szkoły 63,31% ( woj. zachodniopomorskie -62%, kraj-65%)
Historia- wynik szkoły 62% ( woj. zach.-59%, kraj - 61%)
Przedmioty przyrodnicze -wynik szkoły 56,15% ( woj. zach.49%, kraj- 50%)
matematyka- wynik szkoły 60,50% ( woj. zach.-45%, kraj - 47%)
j. angielski- podstawa-wynik szkoły 68,15% ( woj. zach.- 62%, kraj- 63%)
j. angielski - rozszerzony-wynik szkoły 51, 77% ( woj. zach.-45%, kraj -46%)

Michnik M. - 100% - język ang. wersja podst. i rozszerzona
Harings P., Kalicki K. - 100% - język ang. wersja podstawowa
Czapla S., Kieżel M.- 100% matematyka

 

2012.VI.29
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.
62 uczniów zakończyło naukę z wyróżnieniem.
Szkołę ukończyło 20 uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej oraz 26 uczniów Społecznego Gimnazjum.

 

2012.IX.14
FESTYN
Festyn to dobra okazja, by zebrać całą społeczność szkolną, która skupiona jest wokół Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłówku, po to by wspólnie miło spędzić czas. Społeczność szkolną tworzą nie tylko uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły, ale i także rodzice uczniów oraz przyjaciele szkoły - mieszkańcy, lokalni przedsiębiorcy, sponsorzy, a także władze miasta.

O tym, że nasze środowisko lokalne potrafi zjednać się i wspólnie stworzyć coś dobrego i pożytecznego dla ogółu, zwłaszcza jeśli ma to służyć dzieciom, przekonaliśmy się już nie raz w historii naszego miasta. Jednakże dzieło jakiego dokonano rok temu - utworzenie szkoły społecznej - budzi dumę w nie jednym sercu. 

Dlatego w tym roku hucznie uczciliśmy Pierwszy Rok Istnienia Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłówku, jednocześnie świętując 25-lecie istnienia Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Od ćwierć wieku STO przyświeca jedna idea - tworzenie wspólnoty społecznej składającej się z nauczycieli, uczniów i rodziców. Na stronie internetowej Towarzystwa, możemy przeczytać: „Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Ten jasny cel wymaga spełnienia wielu warunków, wśród których podstawowe znaczenie ma współpraca rodziców i nauczycieli oparta na wzajemnym zaufaniu. Środowiska STO to prawdziwe wspólnoty obywatelskie, gdzie się razem działa, tworzy i ponosi odpowiedzialność, a nauka to ciąg wyzwań, przygód i odkryć [...] Ważne jest rozpoznanie i uszanowanie indywidualności młodego człowieka, jego uzdolnień i zainteresowań, cech psychicznych i ograniczeń; uznaje się jego prawo do błędu" ...a w szkole w Darłówku możemy tego doświadczyć bezpośrednio. 

Festyn odbył się 14.września w godzinach 14.00-18.00. Impreza przedłużyła się, gdyż owacjom i bisom dla małych i dużych artystów nie było końca. Na scenie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z „Akademii Przedszkolaka". Występ młodych tancerzy nagrodzono gromkimi brawami. Choć było to wydarzenie bardzo stresujące dla nich, widać było, że adeptom sztuki tańca, trema jest obcym odczuciem. Po nich wystąpili tancerze ze Szkoły Tańca Top Toys. 

Kolejnym punktem programu był występ wokalno-recytatorski naszych uczniów: obecnych - Patrycji Tomczyk i Lizy Hanuli, które przedstawiły wiersze poetki pani Elżbiety Gagjew i absolwenta - Kacpra Kołodzieczyka, który zaśpiewał „Tak! Tak!" grupy Obywatel G.C. Po nim wystąpiła Natalia Wójcik, która zaśpiewała zebranym dwie piosenki: „Bal drewnianych lalek" i „Śpiewam i tańczę". Nad kształtowaniem zdolności uczennicy czuwa pani Bożena Reszka, która pracuje z młodymi talentami w Klubie Garnizonowym Jednostki Wojskowej w Darłowie. 

Kiedy scenę opuścili nasi uczniowie, nadszedł czas na przedstawienie Teatru Kubika. Najmłodszych bardzo zainteresowała opowieść o sympatycznej pozytywce, która znalazła w skrzyni nos. Miał on magiczną moc, więc zamienił pozytywkę w klowna. Jako klown, pozytywka przeżyła w cyrku wiele ciekawych przygód. Wystąpienie Teatru Kubika urozmaicone było w naukę chodzenia na szczudłach, malowanie twarzy, pokaz puszczania dużych baniek mydlanek oraz zabawy z wykorzystaniem chusty Klanzy. 

Kolejnym punktem programu był występ taneczny Darłowskiego Studia Tańca Revoltade, którego instruktorem jest pan Dariusz Chimko. Na scenie mogliśmy podziwiać zdolności naszych absolwentów Magdaleny i Mileny Wąsik oraz Patryka Klibra. Po nich wystąpił zespół taneczny Diomedeo, który zaprezentował taniec małych marynarzy. Występy na scenie plenerowej zakończył występ pana Artura Jończyka i pani Małgorzaty Kołodziejczyk. 

W tym samym czasie odbywał się mecz pomiędzy drużyną Strażaków a drużyną Wojskowych. Zwyciężyli Strażacy, wkopując 6 bramek przeciwnikom. Nagrodę wręczył im Starosta Powiatu Sławieńskiego, pan Wojciech Wiśniowski, a był to puchar oraz czek na 500zł. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, nagroda pieniężna została przekazana na cele statutowe szkoły.

Wśród festynowych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się konie pana Włodzimierza Kosińskiego. Można było przejechać się bryczką lub w siodle na koniu. Najmłodsi mogli skakać na trampolinie. Dla zainteresowanych przygotowano plastyczny, którym opiekowała się pani Monika Ferka. Gościła w nim artystka - pani Urszula Jurkiewicz Feret. Był również kącik rzeźbiarski, prowadzony przez panią Agnieszkę Gozdalską z pracowni artystycznej Zapiecek. Kącik muzyczny należał do naszego absolwenta - pana Dominika Żłobeckiego. Kącik filmowy prowadziły uczennice Aleksandra Hanula, Aleksandra Wencel oraz Karina Grochowiak. Jednak największym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się kącik fryzjersko - kosmetyczny pani Dominiki Hanuli i pani Elżbieta Przybycień. Wielu chętnych tam chciało zmienić swój image. Gościli także na festynie strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Darłowie, ratownicy oraz żołnierze z Jednostki Wojskowej, którzy prezentowali swój sprzęt. Najmłodsi z chęcią spełniali swoje marzenia i siadali za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego czy wojskowej ciężarówki. Radość była większa, gdy pozwalano samemu włączyć sygnały świetlne lub dźwiękowe. 

Dla zgłodniałych czekał kącik kulinarny. Za wrzucony grosik do puszki można było skosztować ciast, bigosu, kiełbasy z grilla i wojskowej grochówki. Dla łasuchów była wata cukrowa i popcorn. A uczniowie Zespołu Szkół Morskich przygotowali stoisko, na którym można było spróbować staropolskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz spróbować darów jesieni - śliwek i przetworów z malin oraz jabłek. 

Inauguracją Festynu był spektakl przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów ZSS. Scenariusz przygotowały panie Katarzyna Brzościk, Kamilla Sady i Danuta Traczyk. Przedstawienie „Oś czasu" ukazywał migawki z historii szkoły - budynku niegdyś należącego do Szkoły Podstawowej nr 4, następnie do Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich i Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Lotników Morskich, a obecnie, od roku, do Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO. Spektakl przywołał wspomnień i wywołał wiele wzruszeń. Niektórzy mogli na zdjęciach czy filmach dostrzec siebie lub kolegów sprzed wielu, wielu lat. Spektakl wieńczył taneczny występ grupy Afro Teachers, czyli tańczących nauczycieli i pracowników ZSS STO. 

Festyn nie mógłby się odbyć bez wsparcia rodziców i lokalnych przedsiębiorców oraz sponsorów. Rodzice upiekli ciasta, zakupili produkty na grilla, napoje, a wojskowy kucharz ugotował pyszną grochówkę. Pan Paweł Breszka oraz pan Piotr Masłowski użyczyli nam ław i stołów dla gości, a pan Romuald Cichosz namiotu, który osłaniał kącik gastronomiczny. Jak zawsze nagłośnieniem prowadził pan Paweł Reszka, a na sali pan Łukasz Piórecki.

Festyn służył nie tylko Przyjaciołom ZSS im.Lotników Morskich STO, ale także okazał się ciekawostką turystyczną dla wczasowiczów i kuracjuszy pobliskich ośrodków nadmorskich. Chwalili rozmach naszej imprezy oraz dobrą kuchnię.

Jak widać festyn zakończył się sukcesem. Publiczność biła brawa i domagał się bisów, pewnie do dziś bolą ich dłonie od klaskania, a po cieście i bigosie zostało tylko wspomnienie...

Za organizację udanego festynu - uczczenia Pierwszego Roku Istnienia Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłówku oraz 25-lecie istnienia Społecznego Towarzystwa Oświatowego z całego serca dziękujemy darczyńców, sponsorom oraz sympatykom szkoły.
Są to:
RODZICE
ZARZAD GŁÓWNY STO
PREZES BBS RYSZARD MROZIŃSKI 
SALON FRYZUR ELŻBIETA PRZYBYCIEŃ
STAROSTA SŁAWIEŃSKI WOJCIECH WIśNIOWSKI
ZARZĄD OSIEDLA DARŁÓWKO
DOK
DYREKTOR ZS MORSKICH W DARŁOWIE
PARAFIA DARŁÓWKO
JEDNOSTKA WOJSKOWA DARŁOWO
STRAŻ POŻARNA DARŁOWO
PAWEŁ BRESZKA
EWA HARASIMOWICZ
GRAŻYNA GASPER
MACIEJ RUDNIKOWSKI
PAWEŁ RESZKA
ELŻBIETA GAGJEW
ROMUALD CICHOSZ
JACEK, ANNA SKOTARSCY
LIDIA KOZIŃSKA
PIOTR HANULA
EWELINA NIDZGORSKA
DYREKTOR AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA IWONA JAŹWIŃSKA
MAŁGORZATA, DOMINIK, MICHAŁ ŻŁO BECCY
KATARZYNA KARLIŃSKA
AGNIESZKA GOZDALSKA
DARIUSZ CHIMKO
URSZULA JURKIEWICZ -FERENT
ARTUR JOŃCZYK
MARCIN WITKOWSKI
WŁODZIMIERZ KOSIŃSKI
ADAM GAJEWICZ
ABSOLWENCI: KACPER KOŁODZIEJCZYK, KATARZYNA SZEMRAJ, MARTA MACKIEWICZ, KINGA GÓRA, PAULINA WIELGUS, KAMILA MICHALAK.

Dziękujemy.



2012.X.30

Ślubowanie i pasowanie

   Ślubowanie na ucznia klasy pierwszej to bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty, jego rodziców i bliskich. Bez względu, czy jest to ślubowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej czy gimnazjum, jest to bardzo uroczysty i przełomowy moment w życiu młodego człowieka.
      W roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich otworzono dwie grupy pierwszoklasistów szkoły podstawowej. Wychowawczyniami są: pani Iwona Lubowiecka (klasa 1 a) oraz pani Beata Pawłowska (klasa 1 b). Klasy pierwsze szkoły podstawowej tworzy 27 uczniów w wieku 6-7 lat, w tym 16 chłopców i 11 dziewczynek. Pierwsza klasa gimnazjalna liczy 24 uczniów, w tym 15 chłopców i 9 dziewczynek. Wychowawcą klasy jest pan Radosław Knuta. 
    Dnia 30 października miało miejsce pasowanie na ucznia klasy pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej i ucznia klasy pierwszej Społecznego Gimnazjum. Uczniowie wobec Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, rodziców i zaproszonych gości ślubowali na sztandar szkoły godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności, dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności. Najmłodsi uczniowie pokazali czego nauczyli się w ciągu swej edukacji - z dumą i przejęciem recytowali zapamiętane wierszyki i z uśmiechem na twarzy śpiewali piosenki. I choć do szkoły chodzą od zaledwie dwóch miesięcy, już wiedzą na kogo wyrosną: 
„Chociaż mało mamy lat- tak naprawdę niewiele, 
choć lubimy w piłkę grać i pojeździć rowerem, 
chociaż na wszystko mamy czas, 
tyle zabaw nas czeka , wiemy, że każdy z nas, 
wyrośnie każdy z nas na wielkiego, wielkiego na człowieka.” 
    Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom, by przygoda jaką jest poznawanie świata nauki, okazała się pasją i źródłem wielu radości.


2012.XI.10

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO."
 
Zespół Szkół Społecznych STO już od 5.listopada realizuje projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, nr umowy WND POKL.09.01.02-32-125/12. Projekt o wartości 30 tys. zł finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE.

       W dniu 9. listopada dotarła do nas pierwsza partia pomocy dydaktycznych zakupionych za kwotę 30 tysięcy złotych. 

  W ramach projektu realizowane są różnego rodzaju działania edukacyjne przy wykorzystaniu nowoczesnych i ciekawych pomocy naukowych i środków dydaktycznych. Kwota przeznaczona na projekt uzależniona jest od ilości dzieci w szkole. Wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie opracowała dyrektorka szkoły Joanna Tarkowska i złożyła go w kwietniu 2012r. W tym czasie w naszej szkole uczyło się 57 uczniów w klasach I-III szkoły podstawowej, dlatego otrzymana kwota wyniosła 30 tys. zł. Dla szkół dużych (powyżej 70 uczniów uczących się w klasach I-III) dofinansowanie wynosi iloczyn kwoty 453,30 zł i liczby uczniów w klasach nauczania wczesnoszkolnego. 

     W ramach projektu realizowane są zajęcia pozalekcyjne, których głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez indywidualizację procesu kształcenia.
 W naszej szkole odbywają się już: 
1) zajęcia dla uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego, którzy mają specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji, które prowadzi pani Marzenna Starzyńska
 2) zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych pod względem nauk matematyczno-przyrodniczych, które prowadzi pani Monika Ferka
 3) zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy, które prowadzi pani Patrycja Lipińska-Karewicz.

        Na zajęcia uczęszczają uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej, którzy posiadają orzeczenia lub opinie wydane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, uczniowie wytypowani przez wychowawców klas nauczania wczesnoszkolnego, którzy mają trudności w danym zakresie oraz uczniowie, którzy wykazują się uzdolnieniami matematyczno-przyrodniczymi. 



2012.XII.07

II Międzyszkolny Festiwal Piosenki- „Śpiewajmy razem z Mikołajem"

     Dnia 7. grudnia odbył się w Zespole Szkół Społecznych STO w Darłowie II Międzyszkolny Festiwal Piosenki, w tym roku przyświecało mu hasło: ŚPIEWAJMY RAZEM Z MIKOŁAJEM. Głównym celem festiwalu jest promowanie dziecięcej aktywności artystycznej, dążenie do otwierania uczniów na świat muzyki, rozbudzanie i wspieranie ich wokalnych zainteresowań i umiejętności oraz wskazywanie śpiewu i muzyki jako źródło radości i przyjemności. 

   W konkursie wzięło udział 36 uczestników - uczniów i podopiecznych szkół i instytucji powiatu sławieńskiego (Zespół Szkół nr 4 z Kopnicy, Zespół Szkół nr 3 z Dąbek, Zespół Szkół Społecznych z Dobiesławia, Zespół Szkół Społecznych z Jeżyczek, Zespół Szkół Społecznych z Darłowa, Podstawowa Szkoła Społeczna ze Słowina, Szkoła Podstawowa z Lejkowa, Klub Garnizonowy w Darłowie). Wokaliści walczyli o muzyczne trofea, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. 

    W związku ze zbliżającymi się świętami gościem specjalnym Festiwalu był Święty Mikołaj, który obdarował słodkościami zgromadzonych gości i publiczność, a także wspólnym śpiewaniem zagrzał serca uczestników konkursu. 

    Jury w składzie: Pani Małgorzata Żłobecka (nauczyciel muzyki), Pani Marzena Wolska (nauczyciel muzyki) i Pan Robert Gorgol (muzyk, animator kultury), wybrało po trzech laureatów w trzech kategoriach wiekowych: 

Klasy I - III szkoła podstawowa 

1 miejsce duet Krystian Skibiński i Dagmara Skibińska (Szkoła Podstawowa w Lejkowie) 
2 miejsce Nikola Radomska (Klub Garnizonowy w Darłowie) 
3 miejsce Liwia Lipińska (Zespół Szkół Społecznych w Darłowie) 

Klasy IV - VI szkoła podstawowa 

1 miejsce Emilia Walasek (Zespół Szkół Społecznych w Darłowie) 
2 miejsce Magdalena Bury ( Zespół Szkół Społecznych z Jeżyczek) 
3 miejsce Angelika Piekarska (Zespół Szkół nr 3 w Dąbkach) 

Klasy I - III gimnazjum 

1 miejsce duet Emilia Czerniejewska i Malwina Sobiraj ( Zespół Szkół Społecznych z Jeżyczek) 
2 miejsce Hanna Krawczuk (Zespół Szkół nr 3 w Dąbkach) 
3 miejsce duet Monika Tomczyk i Martyna Jasiewicz (Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy).

   Organizatorzy Festiwalu dziękują nauczycielom, instruktorom i opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. W szczególności dziękujemy: Pani Krystynie Filonowicz-Kuszmar, Pani Lilii Goszczyńskiej, Pani Wiesławie Grabińskiej, Pani Iwonie Lubowieckiej, Pani Małgorzacie Osmańskiej, Pani Bożenie Reszka, Pani Halinie Robak, Pani Anidzie Rydlichowskiej, Pani Marzennie Starzyńskiej, Pani Justynie Tomczyk, Pani Elizie Zalewskiej-Kryściak za wkład własny w przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w Festiwalu. 

  Pomysłodawca i koordynator Festiwalu Pani Monika Ferka dziękuje za pomoc w przygotowaniu imprezy Pani Beacie Pawłowskiej, Panu Łukaszowi Pióreckiemu (nagłośnienie imprezy), Pani Dyrektor Joannie Tarkowskiej oraz Rodzicom naszych uczniów Państwu Wiesławie i Piotrowi Masłowskim, Państwu Agnieszce i Arkadiuszowi Karczewskim, Pani Jadwidze Segato. 

   Patronat nad imprezą objęło Społeczne Towarzystwo Oświatowe. 

   Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy! Wszystkich zapraszamy za rok na kolejną edycję naszego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki!

 

2013.III.08 
Laureat konkursu kuratoryjnego

Konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe organizowane przez Kuratoria Oświaty to wielka szansa dla uczniów na to, by mieć ułatwiony dostęp do kontynuowania edukacji w wybranym gimnazjum czy w wymarzonej szkole średniej. Laureat eliminacji wojewódzkich olimpiad skierowanych do uczniów szkół podstawowych jest zwolniony z pisania sprawdzianu szóstoklasisty i otrzymuje z niego maksymalną ilość punktów. Laureat eliminacji wojewódzkich olimpiad skierowanych do uczniów gimnazjum jest zwolniony z pisania egzaminu gimnazjalnego z danej części i otrzymuje z niej maksymalną ilość punktów.

 Do eliminacji wojewódzkich konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie wśród naszych uczniów zakwalifikowali się : Filip Pacholski i Piotr Libucha w konkursie matematyczny z elementami przyrody , Bartosz Bąk w konkursie polonistycznym, Mikołaj Pogorzelski w konkursie biologicznym.

  Tytuł L A U R E A T A zdobył Piotr Libucha.

Warto tu wspomnieć, że na 130 uczestników z województwa zachodniopomorskiego było tylko 4 laureatów w tym konkursie.


  Filip, Bartosz i Mikołaj są F I N A L I S T A M I. 

Przeszli oni przez eliminacje szkolne i rejonowe, następnie wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich dla obszaru zachodniopomorskiego. Ci finaliści zyskują stosowny wpis na świadectwie szkolnym, który jest ważną informacją dla dyrekcji szkoły, w której zamierzają dalej się uczyć. Wskazuje, że jest to uczeń ambitny oraz chętny do sprawdzania swej wiedzy w konkursach.
 
  Gratulujemy naszym finalistom i laureatowi oraz życzymy im dalszych sukcesów!

 

2013r. V.16.

VIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu 

 W dniu 15.05.2013 r. w Sławieńskim Domu Kultury odbył się VIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Sławnie. Tematyka piosenek wykonywanych przez dzieci dotyczyła zdrowia. Celem konkursu było rozpowszechnianie treści prozdrowotnych, propagowanie wolnego od używek i nałogów życia pełnego śpiewu i ruchu. Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów, w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolne oraz szkoła podstawowa. Społeczną Szkołę Podstawową STO w Darłówku , reprezentowali następujący uczniowie z klasy I „b” przygotowani przez swoją wychowawczynię p. Beatę Pawłowską: Emilia Pakuła, Lena Kierszniewska, Oliwia Harasimowicz, Matylda Wiśniowska Paweł Czerniak. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie, którzy wystąpili w konkursie po raz pierwszy, zdobyli II miejsce! ! ! W nagrodę otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplomy i książki

 

2013r.VI.10

 Otrzymaliśmy Laur Starosty Sławieńskiego 

 Miło jest nam poinformować, iż Koło Terenowe nr 238 Społecznego Towarzystwa Oświatowego otrzymało prestiżową nagrodę przyznawaną przez Starostę Sławieńskiego. Laur Starosty Sławieńskiego w kategorii Zawsze Pomocni Ludziom jest nagrodą i podziękowaniem dla Wszystkich Przyjaciół Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Darłowie, którzy stworzyli naszą placówkę oświatową. Statuetkę z rąk Pana Starosty Wojciecha Wiśniowskiego, w czasie uroczystej gali, która miała miejsce 7.czerwca na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, odebrał Prezes Koło Terenowe nr 238 STO Pan Robert Wencel.

 

2013r. V.14.

Piknik Rodzinny

Piknik rodzinny to wspaniały pomysł na spędzenie piątkowego popołudnia. Dlatego Rada Rodziców i Nauczyciele naszej Szkoły zorganizowali go dla wszystkich Przyjaciół i Sympatyków Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO. Oczywiście przedsięwzięcie nie udałoby się bez pomocy, wsparcia, pracy i zaangażowania Rodziców naszych Uczniów oraz Sponsorów. To Oni przygotowali domowe wypieki, przynieśli smaczne wędliny i piekli kiełbaski na grillu oraz użyczyli nam ław, stołów, parasoli, a także zapewniali atrakcje uczestnikom m.in. poprzez jazdy quadem. Największy wkład w organizację pikniku rodzinnego wniosły dzieci i młodzież – nasi Uczniowie, Absolwenci i Ich Przyjaciele – gdyż to Oni niemal przez cały czas śpiewali, tańczyli, recytowali i grali na scenie. 

 Zabawa zaczęła się o godz.13. W trakcie powitania zebranych przez Dyrektor panią Joannę Tarkowską i Prezesa Koła Terenowego STO nr 238 pana Roberta Wencla, nisko nad budynkiem szkoły przeleciały śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych typu Mi-14PŁ powracające z zadania realizowanego w ramach międzynarodowych ćwiczeń BALTOPS 2013. Ich przelot wywołał niemałą sensację wśród zgromadzonych piknikowiczów, a zwłaszcza gości spoza naszego miasta.

Pierwsi na scenie wystąpili recytatorzy. Po nich pojawiły się talenty wokalne. Następnie aktorzy i tancerze. Nie zabrakło również naszych utalentowanych Absolwentów. Na boisku odbywały się zawody sportowe. Rozegrano mecz piłki nożnej, który wygrała drużyna uczniów pokonując drużynę rodziców. Na sali gimnastycznej rozegrano mecz piłki siatkowej, w którym również zwyciężyli. Na trawie odbyło się przeciąganie liny, a na betonowym boisku przeprowadzono konkurs malowania kredą. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się kula Zorbing. Nie zabrakło także pokazów profesjonalnego ratownictwa medycznego w wykonaniu ratowników z JW.

Kogo zwabiły kuszące zapachy, ten mógł skosztować małosolnego ogórka, dobrej szynki, bigosu i kiełbaski z grilla. A lubiący ciasta mieli w czym wybierać: jabłeczniki, rafaello, w-z-ka , metrowiec….Można było też spróbować pysznego miodu z pasieki lub waty cukrowej.

Wśród zaproszonych Gości przybyli: Burmistrz Miasta Darłowo pan Arkadiusz Klimowicz, Starosta Sławieński pan Wojciech Wiśniowski, Dowódca Garnizonu Darłowo kmdr por pil. Cezary Wiatrak, Proboszcza Parafii Wojskowej ks. kmdr ppor Jan Zapotoczny, mjr Straży Granicznej Grzegorz Czerpak, radni Darłówka: pan Jerzy Maciąg i pan Marian Wysocki, o. Czesław Kozieł, Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 7 STO w Krakowie pani Anna Groch – Murzyniec wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Izabelą Stępień. 

 O godz.18.30 uśmiechnięci od ucha do ucha, trochę zmęczeni, podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas i miłą zabawę. Mamy nadzieję, że na następnym pikniku rodzinnym pogoda również nam dopisze, bo o gorącą atmosferę się nie martwimy – to mamy już zagwarantowane! 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizowaniu pikniku rodzinnego: Uczniom i Absolwentom, którzy prezentowały nam swoje talenty, Rodzicom, którzy przygotowali pyszne jedzenie i obsługiwali stoiska, Przyjaciołom i Sponsorom, którzy wsparli nas rzeczowo lub finansowo.

 


 Dziękujemy :
 Absolwentom: Kacprowi Kołodziejczykowi i Patrykowi Klibrowi;
 Staroście Sławieńskiemu panu Wojciechowi Wiśniowskiemu;
 panu Pawłowi Breszce;
 panu Romualdowi Cichoszowi;
 panu Maciejowi Frey; 
pani Elżbiecie Gagjew;
 pani Ewie Harasimowicz;
 panu Arturowi Jończykowi; 
panu Zbigniewowi Klibrowi; 
państwu Wiesławie i Piotrowi Masłowskim; 
panu Pawłowi Reszka; 
pani Milenie Surdel;
 panu Bogdanowi Wernerowi;
 panu Marcinowi Witkowskiemu; 
panu Jerzemu Zawiaczyńskiemu;
 darłowskim raperom: Mufowi, Kacowi, TikSonowi i Ziółkowi;
 Jednostce Wojskowej w Darłowie;
 Straży Granicznej w Darłowie;
 Jednostce Straży Pożarnej w Darłowie;
 Prezesowi Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a panu Grzegorzowi Leśniewskiemu;
 Szkole Tańca Top – Toys

 

2013r.VII.04 

Wyniki klasyfikacji 2013r.

 „Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się.”
 ”Non scholae, sed vitae discimus. (łac.) 
 Senka Młodszy

 Liczba uczniów w poszczególnych poziomach: Kl. I-III sp - 66 Kl. IV-VI- 51 Kl. I-III Gim -68 
 Średnia ocen klas
 klasa IV- 4,66 
klasa V- 4,89 
klasa- VI 4,74
 klasa I g- 3,95
 klasa II g- 3,80
 klasa III g- 4,20 

 Uczniowie wyróżnieni w nauce: 
Kl. I a
 1. Jagoda Bzymek
 2. Kajetan Darczuk
 3. Weronika Jędrzejewska 
 4. Jakub Tarkowski 
 5. Jakub Tomczyk
 6. Hubert Wodziński 

 Kl. I b
 1. Jesika Erdmann 
 2. Lena Kierszniewska 
 3. Kajetan Tomczyk
 4. Matylda Wiśniowska
 5. Julia Świątkowska
 6. Weronika Czupajło

 Kl.II
 1. Tomasz Bartczak 
 2. Wiktoria Krawczyk
 3. Kornel Marciniak
 4. Klaudia Żółć
 5. Eryk Segato
 6. Wiktoria Karczewska

 Kl. III
 1. Maja Dorosińska 
 2. Hanna Koczan
 3. Marta Koliczko
 4. Szymon Kurpiewski
 5. Liwia Lipińska
 6. Andrzej Pańka
 7. Malwina Skotarska
 8. Benita Sobolewska 
 9. Mikołaj Trafny |
10. Rozalia Walasek
 11. Mikołaj Trafny
 12. Karolina Ziemska
 13. Hanna Pryputniewicz 
14. Katarzyna Pryputniewicz 

 Uczniowie ze średnią ocen z poszczególnych przedmiotów równej lub powyżej 4,75 oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem

 Kl. IV
 1. Patrycja Tomczyk 5,67 
 2. Patrycja Przybysz 5,67 
 3. Aleksander Orzechowski 5,25
 4. Liza Hanula 5,17
 5. Jolanta Wachowska 5,17 
 6. Miłosz Starzyński 5,08 
 7. Agata Jankowska 5,00
 8. Filip Masłowski 5,00
 9. Patrycja Ferka 4,83
 10. Rafał Skurski 4,75 

 Kl. V 
 1. Jakub Rokicki 5,58 
 2. Zuzanna Mickiewicz 5,50
 3. Agata Bilińska 5,42
 4. Aleksandra Smętek 5,42 
 5. Katarzyna Pańka 5,08 
 6. Wojciech Kotyza 5,00 
 7. Adam Majewski 5,00
 8. Emilia Walasek 5,00
 9. Julia Matejek 5,00 
 10. Natalia Sroczyńska 4,83
 11. Natalia Skowron 4,75 
 12. Kamila Zabłocka 4,75
 13. Karol Wachowski 4,75

 Kl.VI
 1. Piotr Libucha 5,50 
 2. Robert Wiatrzyk 5,42
 3. Antoni Koguciuk 5,42 
 4. Daria Sokolińska 5,25 
 5. Dominik Skotarski 5,08 
 6. Filip Pacholski 5,08 
 7. Kaja Chudoba 5,00
 8. Julia Sołtysiuk 4,92 
 9. Monika Korpal 4,83 
 10. Monika Korpal 4,83
11. Karolina Biskupska 4,75 

 Kl. I Gim
 1. Kacper Rokicki 5,07 
 2. Damian Bilko 5,00
 3. Michał Przychodzień 5,00 
 4. Szymańska Paulina 5,00 
 5. Andżelika Garczyńska 4,79 

 Kl. II Gim 
 1. Nataniel Wieczorek 5,06 
 2. Paulina Krzechki 4,88 

 Kl. III Gim 
 1. Bartosz Bąk 5,22
 2. Krzysztof Pławski 5,06 
 3. Magdalena Przychodzień 4,89
 4. Mikołaj Pogorzelski 4,88
 5. Szymon Choma 4,83 
 6. Karina Rochowiak 4,78 

 Uczniowie ze 100% frekwencją.
 1. Bartłomiej Antas kl. Ia
 2. Dominik Budek kl. II
 3. Szymon Masłowski kl. II
 4. Karolina Ziemska kl. III 
5. Andżelika Garczyńska kl. I gim 

 Prymusi szkoły ( uczniowie na każdym etapie edukacyjnym): 
Hanna Koczan- uczennica kl. III szkoły podstawowej 
Piotr Libucha- uczeń kl. VI szkoły podstawowej
 Bartosz Bąk - uczeń kl. III gimnazjum. 

Wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej. 
Do zdobycia było 40 pkt. Tegoroczna średnia krajowa sprawdzianu wynosi 24,03 pkt, okręgu 23,37, a w województwie zachodniopomorskim - 22,98 pkt. Tegoroczny wynik naszych uczniów to 27,88 pkt.

 Wyniki egzaminu gimnazjalnego: 
 Język polski-wynik szkoły 67,11% ( woj. zachodniopomorskie -58,06%, kraj-62%)
 Historia i wos- wynik szkoły 57,26% ( woj. zach.-55,36%, kraj - 58%) 
Przedmioty matematyczno-przyrodnicze-wynik szkoły 56,37% ( woj. zach.56,17%, kraj- 59%)
 matematyka- wynik szkoły 57,26% ( woj. zach.-44,75%, kraj - 487%)
 j. angielski- podstawa-wynik szkoły 72,67,% ( woj. zach.- 61,36%, kraj- 63%)
 j. angielski - rozszerzony-wynik szkoły 57, 50% ( woj. zach.-45,41%, kraj -45%)
 język niemiecki podstawa- wynik szkoły 68% ( woj. zach.-57,76%, kraj -58%)
 j. niemiecki- rozszerzony-wynik szkoły 45% ( woj. zach.-39,06%, kraj -40%) 
 Bąk B., Pławski K - 100% - język ang. wersja podst.
 M. Pogorzelski. - 100% - język ang. wersja podstawowa i rozszerzona
 Pławski K. 100% matematyka

 Wszystkim uczniom gratuluję osiągniętych wyników w nauce. Wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom, obsłudze i administracji za całoroczny trud i pracę składam podziękowania. Dziękuję również Członkom Zarządu Stowarzyszenia, władzom Miasta, parafii św. Maksymiliana Kolbe, patronom- Jednostce Wojskowej za wszelkiego rodzaju wsparcie, zrozumienie dla trudności, z jakimi się borykamy. Dokładacie Państwo wszelkich starań, aby zapewnić szkole jak najlepsze warunki do realizacji zadań edukacyjnych i wychowawczo-opiekuńczych. Dziękuję za przychylność i okazywane dowody sympatii wobec szkoły – którą mam zaszczyt kierować. Chciałabym również w imieniu swoim, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników szkoły złożyć najszczersze podziękowania Rodzicom za cały trud włożony w wychowanie dzieci, za dobrą radę i za wspieranie wielu szkolnych inicjatyw - to dzięki Państwu tak wiele dzieje się w naszej szkole. Dziękuję również wszystkim sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom naszej szkoły

 

2013r.IX.02.

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

 Po raz trzeci w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie powitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. 

Prowadząca uroczystość pani Monika Ferka przedstawiła przybyłych gości: Starostę Powiatu Sławieńskiego pana Wojciecha Wiśniowskiego, Kierownika Referatu Oświaty pana Zbigniewa Mielczarskiego, Członków Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 238 STO w Darłowie: panią Lidię Kozińską, panią Elżbietę Przybycień, panią Joannę Wachowska i panią Monikę Jędrzejewską, Komendanta Garnizonu Darłowo pana kpt. Sławomira Tarkowskiego, Radnego Miasta Darłowo pana Mariana Wysockiego oraz ojca Czesława Kozieł. 

Następnie przemówiła dyrektor Joanna Tarkowska, która skierowała do wszystkich słowa powitania. Szczególnie ciepło zwróciła się do dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi szkolne. Wszystkim uczniom życzyła dużo wiary w siebie i swoje możliwości, a także zdobywania wysokich ocen. Pedagogom życzyła dużo satysfakcji, zdobywania stopni awansu zawodowego, doskonalenia warsztatu pracy, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału, optymizmu i radości na każdy dzien. Rodzicom zaś pociechy i dumy z dzieci. Zapewniła także wszystkich, że za 10 miesięcy znów będą wakacje. 

Cieple słowa do uczniów, nauczycieli i rodziców skierowała przedstawicielka Zarządu pani Lidia Kozińska, a także o.Czesław. 
Kończąc uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

 Kolejne dni – to już regularne lekcje – i wielki zapał do nauki i pracy

 

2013r. XII. 21.

I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Piękno tańca”

W dniu 21 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Społecznych w Darłowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Piękno tańca".

Zaproszonych gości powitała Pani dyrektor mgr Joanna Tarkowska, która podziękowała nie tylko uczestnikom konkursu (małym artystom) ale również nauczycielom, za ich zaangażowanie i wkład własny.

Jury w składzie Paulina Feicht i Agnieszka Gozdalska (obie Panie to artystki plastyczki o bogatej własnej twórczości artystycznej) spośród 195 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych przyznały trzy pierwsze miejsca i po kilka wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych: "Maluch", "Młodzik", "Gimnazjalista". Największą aktywnością twórczą wykazały się dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i klas IV-VI.

 Na konkurs wpłynęły prace ze szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu sławieńskiego: Miejskie Gimnazjum Darłowo, Gimnazjum Malechowo, Gimnazjum nr 3 Dąbki, Zespół Szkół Społecznych Słowino, Zespół Szkół Społecznych Darłowo, Szkoła Podstawowa nr 1 Sławno, Szkoła Podstawowa nr 3 Dąbki, Szkoła Podstawowa nr 3 Darłowo.

Organizatorem i fundatorem nagród jest Zespół Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie.


1.„Maluch” klasy I-III sp


 I miejsce – Aleksandra Pietkiewicz, klasa IIIa, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie
II miejsce – Hanna Filipek, klasa III, 9 lat, Zespół Szkół w Słowinie
 III miejsce – Tomasz Bartczak, klasa III, 9 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 
Wyróżnienie:
 · Julia Kujawa, klasa I, 7 lat, Zespół Szkół nr 4 w Kopnicy
· Kinga Drzewucka, klasa II, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 Dąbki
 · Zofia Kisielewska, klasa I, 7 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo 
· Kamila Kurzydło, klasa I, 7 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo
 · Michalina Jóźwiak, klasa II, lat 8, Szkoła Podstawowa Darłowo

 

2. „Młodzik” klasy IV-VI sp


 I miejsce – Olga Czajkowska, klasa V, 11 lat, Szkoła Podstawowa Darłowo 
II miejsce –Mizumi Feicht, klasa VI, 12 lat, Zespół Szkół w Słowinie
III miejsce – Patrycja Ferka, klasa V, 11 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 

Wyróżnienie: · Hanna Pryputniewicz, klasa IV, 10 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 

 3. „Gimnazjalista” klasy I-III


 I miejsce – Nikola Celuch, klasa III, lat 15, Gimnazjum w Malechowie 
II miejsce –Emilia Karolewska, klasa II, 14 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie 
III miejsce – Marta Lisowska, klasa III, 15 lat, Zespół Szkół Społecznych w Darłowie
 Wyróżnienie: · Krystian Kwiatkowski, klasa III, 15 lat, Gimnazjum nr 1 w Dąbkach

 

2013r.XI.22

Ślubujemy!

„Już od 2 września jesteście uczniami naszej szkoły, ale tak naprawdę to dziś staniecie się pełnoprawnymi uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych im.Lotników Morskich STO w Darłowie. Z przyjemnością pasuję Was na Uczniów i przyjmę w poczet naszej Szkolnej Rodziny”.


Tymi słowami pani Dyrektor Joanna Tarkowska, w obecności zaproszonych gości: rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków, szkolnych kolegów, koleżanek, nauczycieli, pana Burmistrza Arkadiusza Klimowicza, Proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego o.Grzegorza Piśko, o.Czesława Kozieła, a także wychowawczyń z edukacji przedszkolnej i przedstawicieli Samodzielnego Koła Terenowego STO nr 238, przyjęła uroczyste ślubowanie 44 uczniów. Pierwszoklasiści ślubowali m.in., że swoim zachowaniem dadzą wyraz szacunku dla tradycji Szkoły oraz wyraz uczniowskiej kultury, że będą starać się kształtować w sobie cechy prawdziwego patrioty, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwstawiać się wszelkim przejawom brutalności i wulgarności.

Uroczystość została połączona z występem artystycznym klasy pierwszej szkoły podstawowej, który wraz ze swoimi uczniami przygotowała pani Marzenna Starzyńska. Uczennice z klasy 4 wcieliły się w postacie dobrych wróżek i przekazały swoim młodszym kolegom i koleżankom cenne przymioty sumiennego ucznia. Były to pracowitość, mądrość, miłość patriotyczna oraz wrażliwość na dobroć ludzi i piękno sztuki. Na zakończenie przedstawiciele uczniów klasy pierwszej gimnazjum raz jeszcze obiecali w imieniu Pierwszoklasistów wypełniać słowa ślubowania, a także podziękowali przybyłym gościom za obecność w tak dla nich ważnym dniu. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć na Pierwszoklasistów czekała słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców oraz prezenty od o.Czesława, członków Zarządu i uczniów kl.2 sp.

 

2013r. XI.26.

Kingswood...

Dnia 25.października 14 uczniów naszej Szkoły miało możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych, które odbywały się w Anglii. Zajęcia te były zainicjowane przez szkołę językową PROJECT II Nauczanie Języków Obcych z Katowic. 

Po przylocie na miejsce czekał na nas autobus, który zawiózł nas bezpośrednio do ośrodka w Kingswood. Zanim zakwaterowano nas w pokojach, zostaliśmy oprowadzeni po całym obiekcie, w którym mieliśmy spędzić najbliższy tydzień. Później mieliśmy czas na rozpakowanie bagaży oraz poznanie pozostałych uczestników warsztatów. Następnie pod względem na nasze umiejętności językowej zostaliśmy podzieleni na grupy. 

Zajęcia lekcyjne mieliśmy codziennie. Oprócz ćwiczeń z języka angielskiego, mogliśmy sprawdzić swoją zręczność fizyczną, próbując swoich sił w przeróżnych wyzwaniach sportowych związanych m.in. z pływaniem, łucznictwem, wspinaczką i szermierką. Zajęcia odbywały się na wysokim poziome, ponieważ lekcje, angielskiego jak i te sportowe, były przeprowadzane wyłącznie po angielsku, co spowodowało wzbogacenie naszego słownictwa. Nasi wykładowcy potrafili tak przeprowadzić lekcje, że nikt nawet nie spojrzał na zegarek. Wręcz żałowaliśmy, że czas tak szybko tam płyną. Kadra w Kingswood była nadzwyczaj miła i radosna, wszyscy traktowali się jak jedna wielka rodzina. Wieczorami spotykaliśmy się wszyscy w tzw. chillout room'ie, gdzie integrowaliśmy się z uczestnikami warsztatów ze szkół STO z Polski.

Nie odbyło się bez wycieczek. Zwiedziliśmy Londyn i Canterbury. W Londynie odwiedziliśmy muzeum, London Eye, Big Ben'a oraz siedzibę Królowej Angielskiej. Wszystkim jednak bardziej podobała się wycieczka do mniejszego miasta – Canterbury, które zdecydowanie miało swój wyjątkowy urok.

Należy przyznać, że tydzień w Anglii był jednym z najlepszych tygodni spędzonych na nauce. W dodatku wyjazd umożliwił nam nawiązanie kontaktów z uczniami z kraju i spoza Polski.

Chcieliśmy podziękować panu Radkowi Knucie, który pomagał nam, wspierał nas i pocieszał dobrym słowem w chwilach zwątpienia we własne umiejętności oraz Zarządowi i Pani Dyrektor za umożliwienie wzięcia udziału w wyjątkowych zajęciach językowych. Nauka i zabawa to naprawdę dobre i skuteczne połączenie.

 

2014r.VI.27

Klasyfikacja 2013/2014r.

Wyniki klasyfikacji 2013/2014r.

Średnia ocen klas:
 klasa IV- 4,77
 klas V- 4,59 
klasa- VI 4,64 
klasa I g- 4,17
 klasa II g- 3,85
klasa III g- 4,29 

 Uczniowie wyróżnieni w nauce.

 Kl. I

 1. Aurelia Andryszczuk 
 2. Zofia Chyska
 3. Oliwier Góral 
 4. Marika Kuś
 5. Zuzanna Jabłońska
 6. Bartosz Maj 
 7. Aleksander Skok
 8. Adrian Ziemski 

 Kl. II a 

 1. Kajetan Darczuk 
 2. Jakub Tomczyk 
 3. Hubert Wodziński
 4. Jakub Tarkowski 
 5. Weronika Jędrzejewska
 6. Jagoda Bzymek 

 Kl. II b
    
1. Jesika Erdmann 
 2. Kajetan Tomczyk 
 3. Matylda Wiśniowska 
 4. Dominika Czupajło 
 5. Julia Świątkowska

 Kl.III

1. Tomasz Bartczak 
 2. Wiktoria Krawczyk
 3. Klaudia Żółć 
 4. Wiktoria Karczewska
 5. Eryk Sgato 

 (Średnia z poszczególnych ocen z przedmiotów równa lub powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie) 

Kl. IV 

 1. Marta Koliczko 5,50 
 2. Katarzyna Pryputniewicz 5,25 
 3. Julia Koralewska 5,25 
 4. Malwina Skotarska 5,25
 5. Hanna Pryputniewicz 5,17 
 6. Karolina Ziemska 5,08
 7. Liwia Lipińska 5,08 
 8. Rozalia Walasek 5,00 
 9. Andrzej Pańka 5,00 
 10. Benita Sobiolewska 5,00 
 11. Paweł Trusiuk 4,92 
 12. Julia Drzewucka 4,92 
 13. Maja Domosińska 4,75
 14. Mateusz Kamecki 4,75
 15. Szymon Kurpiewski 4,75
 16. Kacper Śliwiński 4,75
 17. Adam Witczak 4,75 

 Kl. V
   
1. Patrycja Tomczyk 6,00
 2. Patrycja Przybysz 5,42 
 3. Aleksander Orzechowski 5,33
 4. Miłosz Starzyński 5,17 
 5. Jolanta Wachowska 5,08 
 6. Liza Hanula 5,08 
 7. Agata Jankowska 4,83 
 8. Filip Masłowski 5,08 
 9. Parycja Ferka 4,92

 Kl. VI
    
1. Jakub Rokicki 5,66
 2. Zuzanna Mickiewicz 5,50
 3. Aleksandra Smętek 5,41 
 4. Agata Bilińska 5,41 
 5. Julia Matejek 5,08 
 6. Emilia Walasek 5,16 
 7. Wojciech Kotyza 5,00
 8. Adam Majewski 4,83
 9. Katarzyna Pańka 4,91 
 10. Natalia Skowron 4,83 
 11. Kamila Zabłocka 4,75

 Kl. I g 

 1. Piotr Libucha 5,29
 2. Robert Wiatrzyk 5,00 
 3. Warda Kinga 4, 93 
 4. Filip Pacholski 4,86
 5. Julia Sołtysiuk 4,86
 6. Antoni Koguciuk 4,79 

 Kl. II Gim 

 1. Kacper Rokicki 5,25
 2. Paulina Szymańska 5,13
 3. Damian Bilko 5,00
 4. Marta Warda 5,00
 5. Michał Przychodzień 4,88 
 6. Andżelika Garczyńska 4,88

 Kl. III Gim
    
1. Paulina Krzechki 5,37 
 2. Nataniel Wieczorek 5,21 
 3. Jagoda Dańko 5,00 
 4. Aleksandra Wencel 5,00 

 Prymusi szkoły ( uczniowie na każdym etapie edukacyjnym):

 Klaudia Żółć- uczennica kl. III szkoły podstawowej 
 Jakub Rokicki- uczeń kl. VI szkoły podstawowej 
 Paulina Krzechki - uczeń kl. III gimnazjum.

 Najlepsza średnia w szkole 6,00 
       
Patrycja Tomczyk –kl. V 

 Wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej 

 Do zdobycia było 40 pkt. 
Tegoroczna średnia krajowa sprawdzianu wynosi 25,82 pkt,
 województwa zachodniopomorskiego - 24,92 pkt.
 Tegoroczny wynik naszych uczniów to 28,94 pkt. ( 72,35% rozwiązalności sprawdzianu). 

 Wyniki egzaminu gimnazjalnego: 

 Język polski-wynik szkoły 70 % ( woj. zachodniopomorskie -64,86%, kraj-68%)

 Historia i wos- wynik szkoły 58 % ( woj. zach.-56,63%, kraj - 59%) 

 Przedmioty matematyczno-przyrodnicze-wynik szkoły 49% ( woj. zach.49,57%, kraj- 52%) 

 matematyka- wynik szkoły 53% ( woj. zach.-43,93%, kraj - 47%)

 j. angielski- podstawa-wynik szkoły 73,67% ( woj. zach.- 64,66%, kraj- 67%)

 j. angielski - rozszerzony-wynik szkoły 47, 5% ( woj. zach.-46,05%, kraj -46%)

 język niemiecki podstawa- wynik szkoły 47% ( woj. zach.-53,10%, kraj -54%)

 j. niemiecki- rozszerzony-wynik szkoły 23% ( woj. zach.-37,76,%, kraj -39%)

 Ewa Banaszyk-100% język angielski rozszerzony.

 

2014r.IX.01

Rozpoczęliśmy czwary rok istnienia naszej społecznej szkoły z darmowymi podręcznikami dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. W szkole uczy się 194 uczniów, w 10 oodziałach.

 

2015r.I.11

Szkolne jasełka na dużej scenie...

W piątek, 9 stycznia, w kinie Bajka miał miejsce popremierowy występ szkolnego zespołu jasełkowego. Grupa artystów złożona z nauczycieli, uczniów i rodziców uczniów przypomniała darłowskiej społeczności spektakl pod intrygującym cokolwiek tytułem: „Boże, ale Narodzenie”.

Tym razem artyści wystąpili na dużej scenie, w amfiteatralnej przestrzeni, co miało daleko idące konsekwencje artystyczne. Historia młodej, zbuntowanej dziewczyny, która nie umie pojednać się z ojcem, nabrała dzięki temu widowiskowego rozmachu. Spektakl okazał się prawdziwą rewią wrażeń. Nie zabrakło w nim bowiem dopracowanych z dbałością o szczegóły scen zbiorowych. Dość powiedzieć, że taneczne pokazy wbijały widzów w krzesło, by następujące po nich wokalne popisy podrywały wszystkich z miejsc. W warunkach wyciemnionej sali oświetlenie nabrało szczególnej wyrazistości i dyskretnie budowało dramaturgię spektaklu. Myliłby się jednak ten to, kto by sądził, iż spektakl w reżyserii pani Danuty Traczyk i pani Kamilli Sady był tylko maszynką do robienia wrażeń. „Boże, ale Narodzenie” niosło ze sobą ważny, uniwersalny przekaz. W toku dramatycznej akcji Chrystus rodzi się ponownie, ale tym razem, w nie mniej cudowny sposób, rodzi się On w sercu zbuntowanej Anny, która dzięki temu staje się zdolna do przebaczenia. Widowisko po raz kolejny okazało się sukcesem artystycznym, ale i... frekwencyjnym. Było ono dobitnym świadectwem więzi, jakie zespajają naszą szeroko pojętą, szkolną społeczność. Obecność dzieci na scenie, a ich rodziców na widowni, była równie budująca, co współpraca uczniów i nauczycieli, połączonych wspólnym, artystycznym celem. Nie była to jednak siermiężna praca. Rozśpiewana scena finałowa, pełna tańców, choreograficznych figur i spontanicznych reakcji przekonuje, iż wszyscy po raz kolejny znakomicie się bawili.

Gratulujemy wykonawcom, którzy po raz kolejny potwierdzili doniosłość swoich teatralnych poczynań.

 

2015r.IX.01.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

 Po raz piąty w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie powitaliśmy nowy rok szkolny. Naukę rozpoczęło 193 uczniów.

 

2016r. 03.05

Laureat konkursu kuratoryjnego

Miło mi poinformować, że Piotr Libucha, uczeń klasy III gimnazjum został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki.

Piotr otrzymał 48 punktów na 60 możliwych.

 

2016r.06.15. 

Festyn Rodzinny 2016r.-5-lecie istnienia szkoły spolecznej

Tegoroczny Festyn w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego  powiązany był z pięćdziesiątą rocznicą istnienia szkoły i w tym piątą szkoły społecznej.  Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Joanna Tarkowska i pani prezes Lidia Kozińska witając wszystkich zebranych gości, w tym również dyrektorów szkoły w Darłówku – p. Ryszarda Walendowskiego i p.Urszulę Sygulską. 

 Zabawę rozpoczęto Festiwalem Piosenki, którego tematem przewodnim były utwory ze szklanego ekranu. Następnie rozdano nagrody w powiatowym konkursie „Twórcze opowiadanie.” Na scenie wystąpiła również grupa taneczna „Słodziaki”, czyli uczennice klasy 2 SSP pod opieką pani Moniki Ferki, a uczennice klasy 3 SSP pod opieką pani Marzenny Starzyńskiej wykonały taniec indyjski. Ponadto na scenie wystąpiła grupa wokalna z Postomina. Niestety deszcz przerwał zabawę na boisku, ale nie dobre nastroje i zabawę. Festyn przeniósł się do budynku szkoły. Na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie Teatru Kubika, pokaz taneczny Revoltade, pokaz karate oraz pokaz ćwiczeń Centrum Sportowego Herkules. Oprócz tego przygotowano mnóstwo innych atrakcji: kule wodne, zjeżdżalnie, pokaz ratownictwa, pokaz szkolenia psa. Przyjechały także wozy strażackie, wozy wojskowe i straży granicznej. Można było pomalować sobie twarz, pobawić się w kąciku garncarskim przygotowanym przez panią Agnieszkę Gozdalską , a także skorzystać porady dietetyczki pani Agnieszki Wyczesany. Dla uczestników Festynu nie zabrakło domowego ciasta, wojskowej grochówki, bigosu i kiełbaski z grilla.

 Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli naszą zabawę:
 1. Elwira i Wojciech Wiśniowscy 
 2. Krystyna Sokolińska
 3. Marcin Witkowski
 4. Marian Góral
 5. Katarzyna Sokolińska
 6. Agata Kroplewska
 7. Aleksandra i Maciej Jabłońscy
 8. Jolanta i Adam Chyski
 9. Wiesława i Piotr Masłowscy
 10. Ewa Harasimowicz
 11. Agnieszka i Daniel Bartczak
 12. Agnieszka i Marcin Adamów
 13. Edyta Kwiecień
 14. Justyna Harasimowicz
 15. Ewelina i Marcin Pakuła
 16. Anna i Jacek Skotarscy
 17. Adriana i Łukasz Staniszewscy
 18. Włodzimierz Kotuniak
 19. Karina i Wojciech Polakowscy
 20. Grażyna i Piotr Furmańscy
 21. Agnieszka Wyczesany
 22. Sylwester Kowalski
 23. Anna Sakowska
 24. Ewa i Marcin Chudoba 
 25. Izabela Sielska
 26. Ewa Koguciuk
 26. Straż Pożarna Darłowo 
 27. Jednostka Wojskowa Darłowo
 28. Straż Graniczna Darłowo
 29. Urząd Morski
 30. DOK Darłowo 

 

2016r. 06.07

Klasyfikacja 2015/2016

Średnia ocen klas

Klasa

 

 

 

Ocena roczna

2015/2016

 

IV

4,93

 

V

4,85

 

VI

4,95

 

I g

4,33

 

II g

4,39

 

III g

4,57

 

 

Uczniowie  wyróżnieni  w  nauce

Kl. I

  1. Grabowska Angelika
  2. Knuta Antonina
  3. Rożek Amelia
  4. Przybycień Lena
  5. Jankowski Marcel
  6. Głodowski Kacper
  7.  Maj Tomasz
  8. Kowalski Kacper
  9. Cukrowski fabian
  10. Kurpiewskim Filip

 Kl. II

1.           Broniszewska Olga
2.           Dąbrowska Gabriela
3.           Kierszniewska Amelia
4.           Kotyza Kinga
5.           Lendzian Zuzanna
6.           Lubowiecki Marceli
7.           Majewskim Igor
8.           Oliwa Pęcherz
9.           Sidło Maciej
10.         Sochoń Jagoda
11.         Wencel Agnieszka

 Kl. III

1.         Andryszczuk Aurelia
2.         Bartczak Agata
3.         Biedrzycka natalia
4.         Chyska Zofia
5.         Góral Oliwier
6.         Jabłońska Zuzanna
7.         Kuś Marika
8.         Michalski Hubert
9.         Maj Bartosz
10.       Ziemski Adrian

Uczniowie  wyróżnieni  w  nauce.

 (Średnia z poszczególnych ocen z przedmiotów równa lub powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie)

Kl. IV

 

 

 

4a SP     Bzymek Jagoda           5,25      wzorowe

4a SP     Czarnocki Mateusz        5,33      bardzo dobre

4a SP     Czupajło Dominika        4,75      bardzo dobre

4a SP     Dziuba Nikola               4,75      wzorowe

4a SP     Erdmann Jesika             5,08    wzorowe

4a SP     Harasimowicz Oliwia     4,92      wzorowe

4a SP     Jędrzejewska Weronika 5,25     wzorowe

4a SP     Kierszniewska Lena       5,42     wzorowe

4a SP     Nowaczyk Jan              5,00    bardzo dobre

4a SP     Sokoliński Krystian      5,00      wzorowe

4a SP     Świątkowska Julia        5,25      wzorowe

4a SP     Tarkowski Jakub          5,58      wzorowe

4a SP     Tomczyk Jakub            5,33    wzorowe

4a SP     Tomczyk Kajetan          5,42      wzorowe

4a SP      Wiśniowska Matylda     5,42      wzorowe

4a SP      Wodziński Hubert         5,25      wzorowe

 

 

 

 

 

 

 

Kl. V

 

 

 

 

 

 

 

5a SP     Bartczak Tomasz          5,25      wzorowe

5a SP     Dombryn Julia              5,17      wzorowe

5a SP     Karczewska Wiktoria     5,42      wzorowe

5a SP     Krawczyk Wiktoria        5,25      wzorowe

5a SP     Kurpiewski Damian       5,08      wzorowe

5a SP     Lichocki Oktawian         4,92      bardzo dobre

5a SP     Masłowski Artur            5,00      wzorowe

5a SP     Rutkowska Amelia         5,33      wzorowe

5a SP     Segato Eryk                  4,92    wzorowe

5a SP     Staniszewski Aksel       5,00      wzorowe

Kl. VI 

 

 

 

6a SP    Dorosińska Maja          4,75      wzorowe

6a SP    Drzewucka Julia           5,00      wzorowe

6a SP    Kamecki Mateusz          4,92      wzorowe

6a SP    Koliczko Marta              5,50    wzorowe

6a SP    Koralewska Julia           5,33      wzorowe

6a SP    Kurpiewski Szymon       4,83      wzorowe

6a SP    Lipińska Liwia                4,83    wzorowe

6a SP     Pańka Andrzej               5,17    wzorowe

6a SP      Pryputniewicz Hanna     5,25      wzorowe

6a SP      Pryputniewicz Katarzyna 5,33      wzorowe

6a SP      Skotarska Malwina        5,33     wzorowe

6a SP      Trusiuk Paweł               4,83     wzorowe

6a SP       Walasek Rozalia           5,25      bardzo dobre

6a SP       Witczak Adam              5,00    wzorowe

6a SP       Ziemska Karolina          5,17      wzorowe

Kl.I g

1A gim

Cholewińska Karolina

5,64

wzorowe

1A gim

Kalinowski Karol

5,21

wzorowe

1A gim

Masłowski Filip

5,00

wzorowe

1A gim

Orzechowski Aleksander

5,21

bardzo dobre

1A gim

Przybysz Patrycja

5,29

wzorowe

1A gim

Tomczyk Patrycja

5,93

wzorowe

1A gim

Tałanda Maciej

4,92

wzorowe

Kl. II g

2A gim           Bilińska Agata       5,31   wzorowe

2A gim          Koguciuk Aleksandra 4,81      bardzo dobre

2A gim          Kotyza Wojciech           4,75      bardzo dobre

2A gim     Mickiewicz Zuzanna      5,25    wzorowe

2A gim     Pańka Katarzyna           4,94   wzorowe

2A gim      Rokicki Jakub               5,56 wzorowe

2A gim      Smętek Aleksandra       5,50  wzorowe

Kl. III Gim

3A gim Chudoba Jagoda        5,06  bardzo dobre

3A gim Antoni Koguciuk         4,94 wzorowe

3A gim  Korpal Monika           5,00 wzorowe

3A gim  Libucha Piotr             5,44 wzorowe

3A gim  Pacholski Filip           5,06 wzorowe

3A gim  Rynkowski Jan           5,11 bardzo dobre

3A gim  Skotarski Dominik      4,78 wzorowe

3A gim Sokolińska Daria          5,22 wzorowe

3A gim Sołtysiuk Julia              5,17 wzorowe

3A gim Warda Kinga                5,06 bardzo dobre

3A gim Wiatrzyk Robert            5,22 wzorowe

 W poszczególnych klasach były osoby ze 100% frekwencją. Należą do nich:

Kl.V

  1. Dombryn Julia

Kl. VI

  1. Jankowski Aleksander
  2. Radomska Nikola
  3. Ziemska Karolina

Prymusi szkoły:

  1. Klasa III- Zuzanna Jabłońska
  2. Kl. VI– Marta Koliczko
  3. Kl. III gim – Piotr Libucha

Najlepsza średnia w szkole podstawowej- Jakub Tarkowski -5,58

Najlepsza średnia w gimnazjum-Patrycja Tomczyk -5,93

Laureat Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki- Piotr Libucha

 

2016r. 09.02

Witaj szkoło!-Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku po wakacyjnej przerwie w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO  dobyło się uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.
 Na początku odśpiewano hymn państwowy oraz pieśń szkoły. Tradycyjnie, w tym szczególnym dniu głos zabrała pani dyrektor – Joanna Tarkowska. Gorące słowa powitania skierowała w stronę uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego: „Po wakacyjnej przerwie serdecznie witam wszystkich, a najserdeczniej witam tych, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę.”

 W dalszej części swego przemówienia zwróciła się do uczniów, którym życzyła przyjemności i satysfakcji ze zdobywania wiedzy, rodzicom zadowolenia z sukcesów swoich pociech, a nauczycielom i pracownikom oświaty „ by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i poczucia dobrze zrealizowanych celów. Życzę Wam, aby nasza misja wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi i wartościowymi, spełnionymi zawodowo.” 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Naukę rozpoczęło 194 uczniów, w 9 oddziałach.

 

17.03.2017r. 

Laureat konkursu kuratoryjnego
Uczennica klasy II gimnazjum Patrycja Tomczyk została laureatem Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego.

 

2017r. 09.04

Naukę szkolną rozpoczęło 187 uczniów w 9 oddziałach (klasy I-VII SP oraz klasy II i III gimnazjum).
 Po reformie przyjęliśmy nazwę Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO w Darłowie.

2018r.09.01

Rok szkolny rozpoczęło 161 uczniów.

2019r.09.01

Rok szkolny rozpoczęło 153 uczniów.

2020r.09.01

Rok szkolny rozpoczęło 157 uczniów.

2021r.09.01

Rok szkolny rozpoczęło 151 uczniów.

2022r.03.24

W wyniku agresji Rosji na Ukrainę , w naszej szkole uczy się 24 uczniów z Ukrainy.

2022r.09.01

Rok szkolny rozpoczęło 163 uczniów, w tym 23 uczniów z Ukrainy.